Listopad 2016

Andělé v životě každém z nás

30. listopadu 2016 v 0:19 | Ranja Ox |  Energetický systém
V dnešním článku bych ráda zmínila něco málo o andělech. Bude se jednat o základní info, které by měl vědět každý.

Kdo jsou andělé
Andělé jsou bytosti světla, poslové boží. Vysokovibrační láskyplné stvoření, kteří jsou zde proto, aby nás chránili. Když se řekne slovo anděl, většina z nás si představí křesťanství, ale tyhle bytosti nejsou omezené na náboženství. Prostě existují bez ohledu na to, jak je nazveme. Můžeme jim říkat různě - andělé, ochránci, průvodci.... Jsou zde proto, aby nás chránili a inspirovali na naší cestě. Andělé mají úžasnou vlastnost a to tu, že nesoudí. Jsou vždy plní pochopení a vstřícnosti. Jsou tu vždy pro nás aby vyslyšeli naše přání i strachy bezpodmíněčně nás milují.

Je mnoho andělů, kteří jsou blíže popsáni na mnoho stránkách, já bych se ráda zmínila o archandělovi Michaelovi, protože s ním mám pár osobních zkušeností.

Archanděl Michael

Výsledek obrázku pro archangel michaelTenhle archanděl je naprosto úžasné stvoření. Neskutečně ho miluju a plně mu důvěřuji. Je to bytost před kterou se vždycky skloním. Jeho moc je velmi silná. Jeho ochrana je pověstná. Dá se na něj rozhodně spolehnout, nikdy nezradí. Hodněkrát jsem uvízla v nepříjemné energetické situaci a vždy, když jsem ho požádala o ochranu okamžitě a rázně zakročil. Nestalo se mi, že by měl s něčím problém jeho ochranná síla je ohromující.Pokud budete mít strach zavolejte v duchu nebo nahlas archanděla Michaela ať přijde k vám a chrání vás i prostor, kde se nacházíte. Nemusíte říkat žádné modlitby, žádné básničky. Prostě jen z hlouby celé své bytosti požádejte o jeho ochranu a ochranný štít kolem vašeho domu/bytu.Při jeho volání si vizualizujte modrou barvu.

Anděl stránžný

Anděl strážný vás provází po celý život. Miluje vás bez podmínky. Dělá co může aby vám poskytl perfektní podmínky pro život. Dává vám různé znamení, snaží se s vámi spojit různými způsoby, pomáhá vám se rozhodova atd atd.

Pokud budete ke svému osobnímu ochránci lhostejní, oslabíte jeho moc, kterou disponuje vůči vám. Pokud mu dovolíte vstoupit do vašeho života a budete připraveni ho přijmout, začnou se ve vašem životě odehrávat zásadní změny, které vás budou posunovat kupředu. Poslouchejte svůj vnitřní hlas, a platí to dvojnásob, pokud u toho slyšíte i pískání v uchu (ve vysokém tónu).

Jak se spojit s andělem strážným
Výsledek obrázku pro angels

Meditací - až budete v meditativním stavu přivolejte svého ochránce k vám, je stoprocentní, že vás slyší, protože vás slyší i normálně, během běžného dne ale když na něj promluvíte uprostřed meditace ve stavu alfa dává to celkovému efektu větší grády.

Andělskýma kartama - které velmi doporučuji. Velkým pozitivem na těchto kartách je, že narozdíl od tarou jsou veškeré karty z balíčků psány pozitvním způsobem. Dozvíme se realitu milým a citlivým způsobem, který nebolí, víme, co pozitivního nám situace přinese.

Myšlenkama - stačí během běžného dne s ním komunikovat v mysli. On to slyší, může i zpětně reagovat pomocí různých signálů a věřte, že budete na rozpacích, zda se nejedná o náhodu. Ne, nejedná.

Kyvadlo - pokud máte na svého ochránce konkrétní otázky, můžete s ním komunikovat skrze kyvadlo. Jeho ovládání není vůbec tak těžko jak se na první pohled zná.


S láskou, Vaše Ranja
prosím přidejte si na facebooku tuto skupinu, budou tam všechny mé nové články :)

Ego jako nástroj sebepoznání

28. listopadu 2016 v 15:46 | Ranja Ox |  Osobní růst
Dnešní článek věnuji egu. Existují lidé, kteří vlastně ani neví co slovo ego znamená. Ego je výraz pro naši osobu vypovídá o našem "já". Je dobré ego správně chápat a nebrat ho jako svého nepřítele jak to většina lidí vnímá. V tomto článku se dozvíte jak správně chápat ego a jak s ním efektivně pracovat v náš prospěch a tím zvyšovat svoji osobní hodnotu.

Výsledek obrázku pro ego

Ego je projektor


Ego vám předává informace o tom na co je třeba se ve svém životě zaměřit, co je třeba řešit. Aby jste mohli s egem dobře pracovat, je třeba se nejdříve správně poznat.
Část lidí se podceňuje a vidí se v horším světle, než ve skutečnosti jsou. Další část lidí přehlíží a omlouvá svoje nedostatky a sami před sebou dělají, že je nevidí a popírají jejich existenci. Není totiž lehké se sám na sebe podívat reálným pohledem, může se stát, že člověk při reálném pohledu na sebe změní své dosavadní mínění o sobě a byl by sám ze sebe zklamaný. Tomu se lidé chtějí přirozeně vyhnout a proto často žijí v různých iluzicíh.

Takže prvním krokem k většímu sebepoznání je začít se hodnotit reálnýma očima.

Představte si ego jako velkého hamouna s velkým pupkem, který ve vás bydlí. Hodně rád se živí. A vy ho rádi krmíte a necháte si své ego rádi masírovat. Zaměřte svou pozornost na to, jaké konkrétní záležitosti krmí vaše ego a také na to, co vás dokáže vytočit, nebo ranit.

Cvičení :

Když vás někdo naštve, nebo se dokonce s někým pohádáte položte si v meditaci, nebo večer v posteli přes usnutím tyto tři otázky :

 • Do jaké míry je mé chování sobecké ?
 • komu všemu je mé jednání prospěšné ?
 • proč mi na tom vlastně ve skutečnosti záleží ?

Zkuste na tyhle tři otázky odpovědět opravdu svědomitě, odhalte sami před sebou všechny pocity ať jsou jakékoliv. Aby ste se věcem mohli postavit čelem, musíte si je nejdříve připustit, ať jsou sebehorší, sebezvrácenější, je důležité poznání toho co je v nás. Tím, že cítíme kam směřují naše pocity a záměrně je potlačujem nikdy nic nevyřešíme.

Výsledek obrázku pro ego

Když něco úspěšně roky potlačujeme přejde to z vědomí do podvědomí. To samé se děje, když nám někdo něco hnusného udělá jednorázově. Prostě to ublížení vypustíme z hlavy a zapomeneme. Jenže ten pocit ublížení z oné situace zůstává. Po mnoha letech se vám může stát podobá situace na kterou budete přehnaně reagovat a sami nebudete vědět proč. Souvislosti vám nebudou jasné. Pak už se člověk musí vracet zpět přes pocity a sám na to často už nestačí. Proto je dobré veškeré negativní pocity přeměňovat na pozitivní nebo neutrální.

Proto pozorujme své ego, nahlížejme na něj s láskou a nadhledem, berme ho jaké malé dítě které potřebuje vlídné zacházení a vysvětlení pokaždé, když se ozve.

láskou, Vaše Ranja

Výsledek obrázku pro ego

Višuddhi - krční čakra

28. listopadu 2016 v 11:57 | Morena Ox |  Čakry
Výsledek obrázku pro višuddhi čakra
Tahle v pořadí pátá čakra má modrou barvu a je centrem komunikace. Všichni, kdo mají vysokou slovní zásobu a umí se dobře vyjadřovat mají silnou pátou čakru. Tuhle čakru mají silnou zpěvácí a herci. Většinou ten, kdo se umí dobře vyjadřovat a pálí mu to, umí zároven i zpívat. Je to zajímavý postřeh.Pro rozšíření páté čakry si představte kolem svého krku silný modrý prstenec.

Zdravotní potíže : hlasivky, a vše v oblasti krku

Anaháta - srdeční čakra

28. listopadu 2016 v 0:47 | Morena Ox |  Čakry
Výsledek obrázku pro anahátaTohle je čakra, které dáváme zabrat. Ukládají se na ní křivdy, milostné chmury, neschopnost odpuštění druhým i sami sobě. Všechny tyhle pocity nosíme na srdci. Je velmi důležité vyčistit všechny blokády na srdeční čakře. Dejte si do pořádku minulost, zavzpomínejte, komu jste co neodpustili atd. Ikdyž je to pro vás zametené pod koberec, nánosy na čakrách nezmizí tím, že na ně zapomenete, bohužel.Čakra má zelenorůžovou barvu.

Zdravotní potíže : problémy se srdcem

Manipura - solar plexus

27. listopadu 2016 v 21:10 | Morena Ox |  Čakry
Výsledek obrázku pro manipuraTřetí čakra. Nachází se přímo na solaru. Má žlutou barvu. Při meditaci si můžeme představovat jak nám ze solaru vychází slunce. Je to čakra radosti. Pokud jsme veselé pozitivní povahy budeme hodně vyzařovat pozitivní náladu a to vyzařování je přímo čakra ze solaru. Pokud budeme zachmuření budeme mít tomu odpovídající třetí čakru.

Zdravotní potíže : žlučník

Jak věštit kyvadlem

27. listopadu 2016 v 20:04 | Ranja Ox |  Návody
V dalším svém článku bych něco ráda řekla o práci s kyvadlem. Poskytnu vám zde podrobný návod, díky kterému budete mít dost informací k tomu, aby ste mohli začit s kyvadlem pracovat.

Základní informace o kyvadlu

Výsledek obrázku pro siderické kyvadloKyvadlo je věštěcká pomůcka,je to nástroj, který nám svými pohyby předává informace, které bychom běžným způsobem nebyli schopni zazřít. Na trhu je mnoho druhů siderických kyvadel. Existují kyvadla bud z kovu nebo z krystalů. Já bych začátečníkům tozhodně doporučila kovové kyvadlo, je mnohem snadnější, protože kamenné kyvadla jsou hodně těžké. Pokud i přesto chcete kamenné kyvadlo doporučuju křištál, nebo ametyst. Jsou to vysoké duchovní kameny, které si přirozeně udržují svoji frekvenci, ale i tak je dobré je pravidelně čistit a nabíjet. Kyvadlo vám bude fungovat ikdyž se bude jednat jen o prstýnek navlečený na nit. Nejvíc však doporujuču již zmiňované kovové kyvadlo. Zároveň se vám bude dobře udržovat, nemusíte ho ani nabíjet, ani čistit. Skladovat ho můžete nějakém pytlíču z příroddních materiálů. Kyvadlo lze zakoupit buď na internetu, nebo ve specializovaných obchodech s estoterickou tématikou.Pro kvalitnější práci s kyvadlem vřele dopočuju absolvovat kurz kyvadla.


Co je to stav alfa a jak se správně naladit/napojit na universum

Základem práce s kyvadlem je správné naladění/napojení na universum. Jedná se o změněný stav vědomí, který člověk pracující s kyvadlem musí umět. Vlastně každá práce s energii vyžaduje napojení na universum, jinak to nebude fungovat. Takže napojení je stav alfa (v tomhle stavu probíhá veškerá energetická praxe), kterého dosáhneme vyklidněním mysli. Lidé, kteří umí meditovat ví o čem píšu. Je to stav, který všichni známe třeba chvíli před usnutím, pořád víme, že ležíme v posteli, ale zároveň jsme už i někde jinde. Dalším dobrým příkladem je únava při vyučování. Známe to všichni - učitelka o něčem mluví a nám se zavírají oči jak slépce. To je typický stav alfa. Můžete v tomhle stavu klidně i zkoušet uvidět aurické pole učitelky, protože jsou k tomu dobré podmínky. O tom jak vidět auru budu psát jindy.

Výsledek obrázku pro siderické kyvadloNapojení na universum probíhá přes vizualizace. Je dobré mít informace o čakrovém systému. Pohodlně se usadíme a upneme svou pozornost na náš dech. Dýcháme tak, jak je nám přirozené jen to pozorujeme. Po nějaké době (záleží na konkrétním jedinci jak dlouhá doba to bude) až se budeme cítit rozvolněne a velmi zlehka se nám chce spát upneme pozornost na své čakry.

Je důležité, aby jsme u celého procesu seděli (ležení může zapříčinit spánek, hlavně začátečníkům). Začínáme od první. Vizualizujeme si červený proud energie vycházející z rozkroku. Představíme si, jak se naše nohy a pohlavní orgány halí do červeného závoje. Soustředíme se na červenou barvu, tak dlouho jak to budeme cítit, a stejným způsobem projedeme celý čakrový systém. Takže dále naše pozornost bude směrovat na oranžovou barvy umístěnou pod pupkem, žlutou barvu na solar plexu, zelenorůžovou barvu v místech srdce, modrou kolem krku, fialovou na čele a zlatobílou vycházející z hlavy do nebe.

Soustřeďte se hlavně na fialovou a zlatou. Až budete u zlaté barvy vizualizujte si silné zlatobílé světlo, které vychází z vaší hlavy až do nebe. Představujte si, jak vám z hlavy vychází tahle zlatá záře a je dlouhá jako je sama cesta do vesmíru. Čím delsí a širší si tenhle sloup představíte tím silnější vaše napojení bude. Představujte si to tak dlouho dokud se tím sloupem nedotknete samého nebe, až takhle učiníte buď už můžete začít praktikovat, nebo napojení zesílíte tak, že si představíte, jak se line energie skrz zlatý sloup z nebe zpět do vaší hlavy. Zase to půjde přes tu dlouhou cestu. A poté zase z hlavy do nebe, z nebe do hlavy. Tohle je velké kouzlo napojení.

Jak zjistit informaci pomocí kyvadla

Nyní, když jsme svou mysli naladili na frekvenci alfa může naše práce s kyvadlem začít. Nejprve je třeba zjistit jak s námi kyvadlo bude komunikovat. Jakým směrem se bude otáčet když chce říct ano, a jakým když chce říct ne.

Výsledek obrázku pro siderické kyvadloVezmeme si dvě prázdné štamprle. Do jedné dáme vodu z kohoutku, do druhé vodku. Kyvadlo položíme nad štamprlu s vodou. Je velmi důležité nesledovat kyvadlo, ale sledovat sklenici s vodou, protože podvědomí spracovavá vizuální informace. Když budeme pozorovat kyvadlo, můžeme ho dost snadno ovlivnit. Nepokládáme žádné otázky, jen hledíme na sklenici s tekutinou a pořád točíme energii mezi nebem a naší korunní čakrou. Je možné vést energii z nebe až přes srdeční čakru přímo do ruky a zase naopak z ruky přes srdeční čakru, přes hlavu až do nebe. Je to silnější, ale chce to praxi. Proto je dobré meditovat a trénovat mysl. Více info o meditaci píšu tady. Když budete pokládat otázku, je velmi důležité stranit se všech pocitů. Musíte zůstat nestranní. Když věstíte kyvadlem stáváte se vodičem, nástrojem přes který se dostává informace. Pokud do toho zapletete osobní pocity informaci nedostanete čistou, ale vámi zabarvenou. A to je dost problém.Takže je třeba cvičit mysl.


Uvidíte jakým směrem se bude kyvadlo kývat u sklenice s vodou to bude váše znamení pro ano, u sklenice s vodkou to bude znamení pro ne.

Jako velmi nápadité cvičení doporučím, aby vám přítel podle libosti zaměnil skleničky a vaším úkolem bude správně vykývat kde jo voda a ke vodka. :)

Když to půjde na první druhý pokus, jste moc šikovní a máte talent, pokud se vám kyvadlo nekýve buďte trpěliví a zesilte své napojení, žádejte v mysli universum o odpověd, žádejte v mysli o to, at se vám zesílí napojení i to pomůže.

Co dál

Existují kyvadlové tabulky, dají se stáhnout z netu, nebo koupit jako knihu. Můžete si vyrobit svoji vlastní kyvadlovou tabulku, která bude šitá přímo vám na míru.
Nejjednoduší způsob jak kyvadlo používat je když se ptáte na pohlaví nenarozeného dítěte. Funguje to dost přesně. Je důležité, aby jste brali v potaz, že kyvadlo je pomůcka pro zkvalitnění našeho života, pro lepší propojení mezi s vědomím a nevědomím. Používat ho na sobecké, egoistické dotazy vám ani nepůjde, protože ego brání napojení.

Pokud se ptáte na druhého člověka, nejdříve se zeptejte universa, zda máte povolení se na dotyčného ptát, teprve až potom pokládejte otazky !!!!!


Děkuji za přečtení, ráda si přečtu vaše názory, s láskou, Vaše Ranja

Pokora

25. listopadu 2016 v 22:26 | Ranja Ox |  K zamyšlení-DOPORUČUJI
Ráda bych se s vámi podělila o své zamyšlení na téma pokora. Myslím tím pokoru k lidem. Je důležité chápat jiného člověka jako bytost, která si jde svou cestou. Každý z nás jsme výraz boha. Tahle vlastnost je mnohem důležitější než se na první pohled zdá. Pokora chybí většinou lidem, kteří bývají úspěšní a nemusí to být vždy jejich přičiněním (například dědic). Je důležité pochopit, že každá lidská bytost na této planetě jde po nějaké své cestě. Je velmi těžké soudit lidskou bytost pro její rozhodnutí, které na své cestě učinil. Nevíme co má ten člověk za sebou za situace, čím si prošel a čím naopak neměl možnost si projít.

Hněv lidské existence je výraz. Pokud na ten výraz budeme zabarveně reagovat, vypovídá to zase o nás. Protože podle naších dosavadních zkušeností na naší cestě my identifikujeme a zařazujem výraz druhého člověka. Je to možná těžší na pochopení ale vím co píšu. Takže pokud my k někomu zaujmeme určitý postoj, tak ten postoj vypovídá jen o nás a o naší identifikační schopnosti, která je omezená na naše zkušenosti.

Je dobré v tom mít jasno, protože to zase posune dál naše uvědomění. Není třeba soudit lidskou bytost. Snažme se udržovat své myšlenky na pozitivní nebo neutrální úrovni. Špatné myšlenky chápejme jako projektory našich bloků, kteře je třeba znovu zaintegrovat. O tom, jak pracovat s blokama bude celý samostatný článek.

Takže tím, že někoho soudíme a nezvládáme vidět jeho výraz čistě vytváříme v sobě bloky. Čím více ten blok živíme a neřešíme ho tím roste. Může se stát, že naše aurické tělo už nezvládne takovou zátěž a propustí to dál - do hmotného těla. Takhle potom vznikají různé zdravotní problémy.

Konkretní onemocnění je pro nás směrodatné, protože se dá dost dobře zjistit jaký problém nám přerostl přes hlavu a od čeho se odrazit při jeho nápravě.

Vždycky když budete mít tendence někomu udělit škatulku, nálepku, cejch nebo negativní myšlenku řekněte sami sobe větu Copak si to můžu troufnout soudit ? Mávněte rukou a odkloňte mysl.

Takže soustřeďme se na osobní rozvoj a nedávejte prostor negativním myšlenkám, jednejme s pokorou a láskou, nebojme se lidské zloby a odrážejme ji štítem lásky. Tímto způsobem zvýšíme automaticky svoje každodenní přirozené vibrace a natáhneme si do života spoustu krásných příležitostí.


Výsledek obrázku pro srdce na dlani


láskou, Vaše Ranja

Jak meditovat - návod

25. listopadu 2016 v 17:52 | Ranja Ox |  Návody
Výsledek obrázku pro meditace
Cílem toho článku je udat přesný návod, podle kterého se budete schopni zmeditovat. Zároveň si osvojíte základní poznatky o meditaci, typech cvičení a také budu řešit různé komplikace. Uvědomme si, že svůj mozek využíváme jen na pouhých 10 % což je naprosto neuvěřitelně malé číslo. Je důležité své mysli věnovat mnohem větši pozornost, aby jsme mohl duchovně růst a vyvíjet se. Nejhorší je ustrnutí, ke kterému dnešní doba stahuje více než kdy jindy. Ideálním způsobem jak zvyšit pozornost na svoji mysl je právě meditace. Naše mysl je hluboký, bezedný a mocný stroj, který je nutno mít pod kontrolou. Aby jsme ho mohli mít pod kontrolou musíme ho nejdříve poznat. Je obrovská škoda, že si lidé neuvědomují jak velká síla se ukrýva v jejich mysli. Je důležité klást větší důraz na své nehmotné tělo a na jeho údržbu.Proč meditovat :
Související obrázek

 • Větší radost ze života
 • nalezneme sami sebe
 • lepší napojení na universum
 • začnem myslet pozitivně
 • podporujem svůj duchovní růst
 • navozuje pocit vyrovnanosti
 • očista nehmotného těla (duše)
 • vyhání zárodky nemocí z aury
 • očista bloků
 • zvyšení intuice
 • uzemněnost
 • pochopení vyšších souvislostí
 • lepší spojka mezi povědomím a vědomím
 • poznání
 • kontrola myšlenek
 • zvýšená schopnost koncentrace


Co je to meditace

Meditace je především stav mysli. Člověk sedí v tureckém sedu, dlaně směrem k nebi, oči zavřené.....Zkušený praktik vydrží v této pozici i hodiny. Jeho tělo je přítomno mysl je však jinde. Ubírá se tam, kam ji vědomě vedeme. Meditaci máme :

 • vedenou (řízenou)
 • volnou

U vedené meditace vás celou dobu provází hlas, který vás směruje kam svou mysl máte upínat. Vše probíhá formou vizualizace a nacítění. Vedená meditaci doporučuji hlavně začátečníkům. Je na ní super, že vám nedává prostor pro to, aby se vám mysl odklonila náhodnými myšlenkami, které se vám nekontrolovatelně cpou do hlavy. Dá se pustit na youtube, třeba moje oblíbená na harmonizaci čaker je tahle , nebo se dají koupit cd s vedenou meditaci.

Je milion druhů vedených meditací. Moje oblíbená je třeba meditace na uzemění, kdy si vizualizuju sebe jako strom. Mé nohy jsou silné kořeny velmi hluboko zapuštěné do země, trup je kmen, (čím masivnější si kmen představíme tím lépe) a hlava je rozvětvená mohutná koruna stromu, která směřuje k nebi.

Každá řízená meditace řeší konkrétní věc. Existují řízené meditace např. pro odblokování strachu, zloby, zklamání, pro opuštění, sebelásku, uzemnění, napojení na universum, očištění aury, harmonizace čaker, meditace zaměřené na jednu kokrétní čakru - odblokování, spojení s anděli atd.

Výsledek obrázku pro meditace

Jak správně navodit meditační stav :

Tak a konečně tady je konkrétní návod na uskutečnění pravé meditace. Aby jsme dosáhli vyklidněného uvolněného stavu mysli musíme hodit do klidu i tělo.

 • Nejlepší by bylo, kdyby jste si před meditací dali sprchu nebo ještě lépe vanu s mořskou solí a vonným olejem, není to nutnost, ale určitě to pomůže lépe naladit mysl. Voda má očistný význam, který se týka jak těla tak i duše. Zvýší to vaše vibrace.
 • Poté zaujměte polohu. Je důležité se ujistit, že vás nikdo nevyruší, vypněte si telefon, televizi, všechny rušivé elementy pryč. Dejte si pohodlné oblečení, ať vás nekouše. Usaďte se na zem se zádama opřenýma o stěnu pod sebe polštářek, nebo klidně na gauč. Silně nedoporučuji, aby jste si lehali, jelikož je dost pravděpodobné, že vás to ukoléba ke spánku.
 • Zapalte si aromalampičku s vůní levandule, santalového dřeva nebo existují vonné olejíčky s vůní přímo pro konkrétní čakru, kterou byste v meditaci řešili. Správná vůně vás dobře naladí - zvýší vaši vibraci což je u meditace třeba.
 • Vemte si do ruky očištěný a nabitý křištál nebo ametyst. Více o čištění kamenů zde
 • Nyní jsme připraveni se plně soustředit na svou mysl

Proces meditace :

Jsme absolutně uvolnění. Soustředíme se na svůj dech. Přes dech se dostáváme do jiných frekvencí. Pozorujeme jak dýcháme nahoru a dolů. Nesnažíme se chod dechu ovlivňovat, dýcháme tak, jak je nám přirozené jen to pozorujeme. Tohle je hodně důležité, protože v různých textech najdete, že máme změnit dech na jiný způsob než jsme zvyklí, což nás táhne pryč od přirozenosti. Měla jsem na svých začátcích problém v navození meditativního stavu právě kvůli dechu. Takže to nepodceňte, protože do meditace se jde přes dech. Takže dýchejme přirozeně a dech sledujme pouze z pozice pozorovatele. Skrze dech si uvědomíme naši podstatu, naše bytí. Je to velmi silný pocit, který se dost špatně popisuje. Ale při každé meditaci ho pocítíte. V této fázi se budete už jen koncentrovat na hlas který vás povede.

Během meditace můžete vidět barvy vnitřním zrakem, hodně je to určené čakrou, na kterou zrovna soustředíme svou mysl. Můžeté vás překvapit jak se budete cítit. Například u meditace na harmonii čaker se postupně očištují čakry pěkně jedna po druhé. A je třeba věnovat pozornost svým pocitům, jak se mění v závislosti na změně čakry. Tímto způsobem pak lehce odhalíte, kde vás tíží a kam je třeba nasměrovat očistný proces.Prostě se nechte vést hlasem a vnímejte své pocity. Když budete v hodně hluboké meditace, čas pro vás přestane existovat.

Výsledek obrázku pro meditace


Komplikace s naladěním :

 • chce to trpělivost, pokud se nedokážete naladit je problém v mysli. Je důležité umět si vybírat myšlenky a umět si udržet pozornost na konkrétní myšlenku. Ze začátku to bude těžké, ale pravidelným cvičením to půjde lépe a lépe, věřte mi. Zkuste cvičit každý den před spaním svoji mysl. Snažte držet pozornost na jednu věc, třeba například strom. Myslete pouze na ten strom. Čím více budete koncentrovat mysl na strom tím více vám polezou nechtěné myšlenky do hlavy. Budou se hrozně vtírat a možná vám odvedou pozornost a bude chvíli trvat než si to vůbec uvědomíte, ale to vůbec nevadí. Chce to výdrž a bude se to zlepšovat. Pravidelným tréninkem dokážete udržet myšlenku což je vysoký um.


Věřím, že vám mé typy pomohou na cestě, ráda odpovím na dopňující dotazy, i dodatky,


láskou, Vaše Ranja

Jak se správně hádat

24. listopadu 2016 v 12:46 | Ranja Ox |  Pro lepší vztahy
Dnešní článek bude velmi zajímavý hlavně pro ty co jsou ve vztahu a občas se pohádají Věřte nebo ne i hádka má svoje pravidla na které se pod vlivem silných emocí nesmí zapomínat. Nejhorší co se může stát je, když hádka nemá hlavu ani patu, vyčítáte si věci staré dva roky, mícháte jednu výčitku přes druhou a cílem se stává akorát to jak toho druhého nejvíc pokořit.
Tyhle hádky jsou nejhorší a každého před nimi varuju. Je to jen boj o nadvládu, kde je vítěznou cenou pořádně namasírované ego. Tohle ale s vyrovnaným vztahem nemá nic moc společného, protože, jestli opravdu milujeme, nerosteme na jeho úkor.

Výsledek obrázku pro partnerství

Jak se teda správně pohádat, aby jsme měli pocit zadostiučinění a zároveň se vše vyřešilo ke spokojenosti všech ?

Základem všeho je kostra neboli osnova. Před tím než hádku vůbec začnete, nebo se do ní necháte vtáhnout musíte umět

 • pojmenovat problém
 • vědět jakým způsobem ho napravit

Pokud se hádáme a vlastně neumíme jedním maximálně dvěma slovy jasně a konkrétně nazvat problém je zle. Ten druhý určitě číst myšlenky neumí a ikdyž by problém napravit chtěl nemůže protože neví jak. Což neví vlastně ani útočník, protože nemá název pro svůj problém. Je to jednoduché, prostě nemůžeme napravit něco co neumíme správně pojmenovat.

Nezapomínejme na to, že i v hádce jsme s tím druhým pořád parťáci, kteří mají stejný záměr - spokojený vztah. Ikdyž si tu cestu ke spokojenému vztahu každý z partnerů představuje jinak, nic to nemění na tom, že mají opravdu stejný záměr. Pokud jde přítel pro svůj cíl přes mrtvoly bez ohledu na vaše potřeby utíkejte.


Výsledek obrázku pro pyramidová strukturaŠuplíková metoda

Jedná se o mnou praktikovanou metodu, která se mi vždycky ověřila. Dává hádce (a nejen hádce) řád a čistotu. Konverzace se stane snadnější více přehledná a hlavně se v ní neztratíte.

Představte si šuplíkovou síť, která má pyramidovou strukturu. Na vrcholu pyramidy je jeden jediný šuplík, z něhož vychází další dva šuplíky. Z těchto dvou šuplíků vychází další tři šuplíky atd atd.

Nejvyšší výchozí šuplík na vrcholu pyramidy si označte jako hlavní bod. Bude to taková maják, ke kterému se vrátite vždy, když se debata vychýlí do míst, pro které nemáte ve své pyramidě příslušný šuplík.

V praxi to funguje následovně. Dám modelový příklad. Já chci například s přítelem řešit jeho uzavřenost před svými kamarádkami. Vadí mi, že se nezapojuje do hovorů a jen postává bokem a hledí na hodinky. Představte si, že přijdeme z další akce, kde se přítel chová jako vlk samotář a já v roli ukřivděné přítelkyně začínám hádku. V tento moment před hádkou, kdy já jsem útočník si musím uvědomit zásadní věc co už jsem zminovala výše - nazvat problém a vědět jak ho změnit. Takže si před hádkou řeknu problém je, že se přítel nezapojuje do hovorů a chci po něm, aby se začal zapojovat do hovorů. Je to stručné a jásně řečené v jedné krátké věte, která se stává hlavním aktérem na vrcholu pyramidy. Fajn. S tímhle nastavením může konverzace začít.

Co se pak ale stane, přítel mě v půlce třetí věty přeruší a začne si otvírat svoje témata páté přes deváté na mě sype výčitky o tom jak ja jsem tenrkát odešla z akce, kde byli jeho přátelé. A že nemám ráda Pavla Nováka jeho nejlepšího přítele a jak tenkrát v loni jsem zaútočila na jeho přítele ze střední školy.

V tenhle moment je velmi ale opravdu velmi důležité nenechat se stahnout do jeho tornáda, kde šuplíky létají vzduchem a naráží do sebe sílou. Neznamená to však, že jeho podněty zůstanou nevyslyšené s argumentem, že téma se týká mě a né jeho. Jak to teda vyřešit? Jednoduše. Partner musí mít pocit, že byl vyslyšený (takže ikdyž znáte zbytek pointy nechte ho vymluvit domluvit, aby měl pocit, že si svoje vyřekl a vy tudíž dál jednáte s ohledem na to co vám řekl) a já v roli partnerky útočnice založím nový šuplík s názvem parnerovy podněty.
Připomínám, že po celou dobu mám před očima šuplíky s nápisama poskládané do tvaru pyramidy, kde jsem připravená kdykoliv jeden šuplík zavřít a druhý otevřít, podle směru hádky a zároveň se nikdy neztratit a držet se osnovy, která směřuje k cíli, který jsme si vztyčili na začátku.

Šuplík partnerovy podněty se opět bude skládat s několika dalších podšuplíků. Každý ten podšuplík bude mít název podle toho jak si partner nazve svůj problém, který má on s vámi.

Během konverzace pak velmi snadno můžete zahýbat do různých témat, ale pořád budete mít rozhovor pod kontrolou. Jestliže parner začne motat páté přes deváte a svými otázkami se vás bude snažit stáhnout do vod chaosu, kdykoliv ste připraveni vrátit ho k tématu. Pokud se domáhá odpovědí na otázky, které do tématu vůbec nepatří a stahuje vás do chaosu, vytvořte nový šuplík a vše k tomu tématu řešte v tomhle šuplíku. Potom ho jednoduše můžete zavřit na později, protože téma hovoru je v ten moment jinde.

Tímto způsobem budete mít jednoznačný přehled o rozhovoru. Žádná informace se vám nikam neztratí, protože každou budete mít kam zařadit. Ikdyž to teď může znít složitě, věřte mi, že když to srpávně pochopíte a aplykujete, je to neskutečně účinná a velmi praktická metoda, kterou lze použít prakticky při každém rozhovoru.

Závěrem shrnutí toho, co touhle metodou získáte :

 1. perfektní přehled o celém rozhovoru
 2. naučíte se správně třídit informace
 3. větší pamět
 4. schopnost vyřešit problém
 5. lepší způsob uvažování
 6. pochopení souvislostí
 7. schopnost rychle zorientace


Přeji vám hodně úspěšných rozhovorů, láskou, Vaše Ranja

O mně

23. listopadu 2016 v 20:14 | Ranja Ox |  Úvod-čtěte !!
Ráda bych vám sdělila pár faktů o mně, aby ste měli představu, kdo stojí za těmihle texty. Tak tady to je.

Základní info :
 • jsem ročník 1990, zrozená ve znamení ryb
 • hraju na kytaru, šamanský buben, flétnu a klavír
 • jsem adoptovaná od svého roku a půl
 • mám vystudovanou obchodní akademii a nedokončenou VŠE (nenapsala jsem bc práci)
 • mám vřelý vztah k historii
 • sympatizuju s pohanstvím
 • příroda je mou velkou vášní
 • skládám písně
 • jsem vegetarian, velká milovnice dobrého jídla a pití
 • zajímám se o vše mezi nebem a zemí
Absolvované kurzy

 • reiki I stupně, rok 2013
 • reiki II stupně, rok 2014
 • reiki III stupně mistr, rok 2015
 • kyvadlo, rok 2014
 • kurz tarotu od Sofie Joya (do teď 7 let samouk)
 • numerologie

Kromě toho neustále čtu tématické knihy, spíše naučné než romány, ikdyž Bernard Cornwell je úžasný !! Ve volném čase sjíždím online přednášky natáčené na přednáškách vysokých škol či různých esoterických festivalů.

Každodenní vzdělávání se v oboru, který miluju je pro mě významnou seberealizací.

Pokud na mě máte nějaký dotaz ráda pomůžu zatím vše zdarma, ikdyž mám do budoucnu v plánu založit živnost.


S láskou, Vaše Ranja

TOPlist