Jak a proč odpouštět

4. prosince 2016 v 21:56 | Ranja Ox |  Návody
Výsledek obrázku pro heart treeVítám Vás, tento článek bude na téma odpuštění. Dozvíte se nějaké metody jak na to, a proč to vlastně řešit. Nejdřív bych vás ale chtěla pozvat na facebook do skupiny Ezoterické čtení ke kafíčku . Najdete zde všechny mé články, které budete automaticky odebírat a občas nějaký ten citátek pro zpříjemnění dne. A teď už tedy k věci.

Proč odpouštět

Zazlívání, hořkost, lístost, ublížení a zklamání. To jsou základní důvody proč někomu (nebo sami sobě) nechceme odpustit. V tom lepším případě se na to časem zapomene a neřeší se to, v tom horším čas nepomáhá a klidně i po letech jsou naše negativní pocity vůči dotyčné osobě dravé v plné formě.

Samozřejmě obojí je špatně. Můžete se divit, proč by to mělo být špatně, když to přestaneme řešit a jedeme dál. Je to hlavně z toho důvodu, že všechny ty negativní pocity v nás zůstávají, idkyž je uložíme hodně hluboko klidně i do podvědomí.
Takže pokud si řeknem, že někomu určitou věc nikdy neodpustíme, způsobujeme nepříjemnosti jen sami sobě. Můžeme být sebevíce v právu, ale když prožíváme negativní pocity vždy ubližujeme především sobě.

Výsledek obrázku pro angels

Jak někomu/sami sobě odpustit

Když dáváme někomu vinu, je to provázené vžy negativní energií, a tu je třeba vyčistit, aby v nás nehnízdila a nerostla.
Takže jak na to. Projděte si opět tím dějem, který předcházel vašemu ublížení. Snažte se vybavit si každičký moment z oné situace a hlavně okamžik rány. Sledujte své pocity z pohledu pozorovatele. Snažte se tu bolest vnímat, zkuste s ní být. Buďte s tou bolestí tak dlouho jak jen to bude potřebovat. Sledujte si dech soustřeďte svou mysl na pozorování svých pocitů. Bolest bude pomalu ustávat, nebude to hned ale povolí to. Nesmíme se na tu bolest dívat s opovržením nebo ji ignorovat, protože čím více takhle budeme činit, tím více nám začne vylézat na povrch zlobivě a nepoznaně. Buďte s tou bolestí, prociťujte to tak dlouho jak si sama řekne. V oné vizualizaci také ke své bolesti mluvite. Chlácholte ji, utěšujte.

Například si vizualizujete jak jste těžce prožívali zklamní z lásky sedíte na lavičce v parku a pláčete, když vidíte svého milého jak od vás odchází. V tenhle moment mluvte v mysli sami k sobě. Pošlete do té situace vaši lásku a klid. Chlácholte sami sebe, říkejte tomu člověku na té lavečce (sami sobě) to bude dobrý, ty to dobře zvládneš, zesílíš z téhle zkušenosti atd.

Další modelový příklad. Měli jste těžké dětství matka si s vámi nikdy nehrála, protože byla třeba alkoholička. To se odrazilo na vaší osobnosti a potřebujete tyhle pocity zapracovat, protože to máte matce za zlé. Tak zase jdete v rozvolněném stavu do vizualizace a uvidíte sami sebe jak si hrajete s hračkou a matka je v jiné místnosti v lihu. Určitě to ve vás znovu vyvolá všechny ty bolestivé pocity co cítíte, pozorujte je, dejte jim prostor projevit se, berte je jako součást sebe, přijměte je. Až budete plně se svými pocity tam sami v pokojíčku, vkročte do děje a dojděte tam vy (vaše současné já) nebo váš anděl strážný a představujte si jak si hrajete, jak spolu běháte jak se smějete, silně si vizualizujte jak se o vás ta osoba stará (vy sami ste ta osoba). Plně prožijte své pocity lásky a bezpečí s onou osobou, jak vás choulí do náruče a je vám s ní dobře.

Výsledek obrázku pro angels loveTohle je speciální metoda reintegrace negativních pocitů. Jedná se o přenastavení mysli. S negativními pocity je třeba zacházet speciálně a s moudrostí. Ignorace a živení hořkosti způsobuje nános negativní energie na vašem aurickém poli. Čím více těchto pocitů přibývá, tím větší je pravděpodobnost, že to aurické pole nevydrží a uvolní to dál - do fyzického těla.

Konkrétně problém s odpuštěním je nános na srdeční čakře.


Často chce odvahu podívat se na skutečný důvod svých negativních pocitů vůči druhým i vůči sobě. Mnohokrát zjistíme, že se jedná pouze o ego, které nám brání povznést se nad situací.


S láskou, Vaše Ranja
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí na stránkách Morena-ox ?

Líbí
Nelíbí
Půl na půl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama