Jak zvítězit nad depresí

1. prosince 2016 v 0:14 | Ranja Ox |  K zamyšlení-DOPORUČUJI
Výsledek obrázku pro happinessZnáme to všichni - deprese. Někdo se s ní potýká méně, někdo více. Přichází odnikud nebo po nepříjemné situaci. Má různou délku i intenzitu. Jsme vděční pokaždé, když nás opustí, otřepeme se a dále to neřešíme. Co by se ale stalo, kdyby jsme se té mršce podívali na zoubek ? Jak už jsem psala v jednom článku, pokud chceme něco změnit, nejdříve to musíme poznat, je to logické, ale proč to teda neděláme ? Proč se do větší hloubky nezabýváme svými pocity, aby jsme mohli rozvíjet naši bytost ?

Když chytnete depku, položte sami sobě jednoduchou otázku :

Z čeho konkrétně mám špatný pocit ?
Sami sobě si odpovíte a na tu svoji odpověd si položte tuhle otázku znovu, dokud se nedoberete kořenu problému. Ptejte se sami sebe tak dlouho dokud nezjistíte co konkrétního vám nepříjemné pocity způsobuje. Je velmi důležité, aby jste byli sami k sobě otevření, připraveni přijmout své pocity ať jakou jakékoliv.

Člověk se může dostat do deprese
  • vlastním přičiněním -třeba když sami sebe zpochyňujem. Můžeme se cítit méněceně, protože na sebe máme přílišné očekávání, cítíme se jako černé ovce, jakoby všichni kolem nás měli větší hodnotu. Můžeme být zklamaní z neúspěchu nebo z nedostatku seberealizace.
  • cizím přičiněním - Například někdo nás urazí, ublíží nám, poníží, v něčem nad námi zvítězí, můžeme být ignorovaní nebo utlačovaní
Tyhle situace bývají hodně nepříjemné, proto bych ráda zmínila pár faktů, pro zvednutí nálady, až vás opět přepadne deprese.

- SEZNAM RADOSTÍ - dobře si zapamatujte vše co se vám podaří, nebojte se sami sebe pochválit a radost z úspěchu od srdce prožít a ne jenom se trochu zaradovat a skromně to přejít dál. Neochuzujte se tu radost, a prožijte ji naplno. Klidně si zapiště na kousek papíru, aby jste v tom měli jasný přehled, věci, za které jste na sebe pyšní. Každá maličkost se počítá. Je velmi příjemné potom v depce si na tyhle věci vzpomenout. Pohladí to na duši.

- AFIRMACE - Pracujte s afirmacemi, měli by ste mít jednu afirmaci, které je universální a rádi si ji opakujete, protože vám vždycky připomene, že není tak zle. Je totiž velmi těžké uvažovat pod vlivem deprese. Všechno vidíme z toho nejhoršího úhlu pohledu, netěší nás věci, které by nás za normálních okolností těšili... Prosím, nezapomínejte na to, že v tom nejste sami. Na každého z nás občas padne depka.

- ÚKLID/SPORT - Pokud se dostáváte do deprese často, je víc než jasné, že máte nedostatek pohybu. Tohle je moc důležité nepodceňovat. Pokud se člověk nehýbe, má pocit prázdnoty. Je to proto, že mu chybí SEBEREALIZACE. Je víceméně jedno, jestli jdete vytřít zem nebo si jdete zacvičit do fitka. Je to fyzicky odvedená práce, která vyvolává pocit zadostiučinění. Proto všichni lenoši, co se celý den válí a klikají na počítači bez pohybu můžou často upadat do depresí. Je možné, že má někdo omezené možnosti pohybovat se, na což můžu jen doporučit učení.

- UČENÍ - Biflovat informace do hlavy. Nemusíte chodit do školy, klidně se učte doma o čemkoliv co vás zajímá. Klidně třeba hra na hudební nástroj nebo význam tarotových karet.

- VDĚČNOST - Uvědomění si toho co vlastně všechno máme je taky dobrý zabiják depky. Když to vezmeme z obecného hlediska, můžeme být opravdu vděční za to, že žijeme v zemi, kde už se na hlad neumíra, voda nám teče z kohoutků, máme zdravotnictví a polici, které jsou tu vždy pro nás, cítíme teplo domova, když se skrz okno díváme na mrazivé počasí. To je hodně dobrý základ.

Depka je perfektní nástroj na zvýšení našeho osobního rozvoje. Je třeba ji poznat až po samotný kořen. Mnohny zjistíme, že samotný problém je úplně někde jinde. Deprese nám krásně ukazuje na to, co máme v životech nespracované. Můžeme se opít a počkat až přejde (což je pasivní přístup, který na sebe nalepí další špatné myšlenky a pocity) nebo budeme vděční za příležitost, která nás nakopne se sebou něco dělat.

Pod závojem deprese vidíme věci v horším světle než ve skutečnosti jsou a to si vždy dobře pamatujte. Nic není tak horké jak se uvaří.

Přeju vám mnoho světla na duši.

S láskou, Vaše Ranja

Výsledek obrázku pro sun
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jste tu poprvé ?

Ano
Ne
Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama