Štěstí aneb radost z přítomného okamžiku

3. prosince 2016 v 12:59 | Ranja Ox |  Návody
Chtěla bych něco málo říct o pocitu štěstí. Lidé se často trápí problémy, které si tvoří sami. Co je to vlastně štěstí ? Štěstí je hlavně a především pocit. Je velmi zajímavé pozorovat jak pro každého jedince pocit štěstí vzniká různým způsobem.

Pocit štěstí vzniká v závislosti na našich schopnostech posuzovat řady za sebou jdoucích okamžiků. Tahle schopnost je nabita zkušenostmi.

Pokud máme pozitivně nastavenou mysl jsme schopni z každého okamžiku vytěžit vše co nás může obohatit. Pokud máme dobré povědomí o energetickém systému víme, že hlavně na negativních těžkých situacích se dá růst nejvíce.

Kdo je vlastně štastný člověk

Šťastný člověk je každý, kdo cítí pocit štěstí. Bez ohledu na prostředí nebo situaci ve které se nachází. Každý přítomný okamžik nějakým způsobem prociťujeme. Pokud sedíme doma u televize a pijeme čaj

můžeme si řict buď :

- ach jo, zase sedím doma a nic nedělám, to je nuda, nemám peníze abych šel ven, chce se mně akorát tak spát, nevím do čeho píchnu, a ta Maruna od vedle ta mě včera fakt vytočila.

nebo si můžeme říct :

- Děkuju za to, že můžu sedět v teple, v televizi je tolik programů už se těším, který mě zaujme. Moje tělo nic nebojí, žádná bolest hlavy, žádná nemoc nic, je mi dobře příjemně se protáhnu a možná se půjdu naložit do vany. Budu odpočívat.

Návod na procítění přítomného okamžiku

Zkuste si zapamatovat otázku, kterou si budete říkat denně třeba 50x prostě pokaždé když si vzpomenete :

JAK SE MÁM ?

Zdá se vám to prosté ? V jednoduchosti je krása. Pokaždé když si položíte tuhle otázku se s maximální přesností snažte nacítit sami na sebe. Prožijte sebe na sto procent v ten konkrétní moment. Po položení téhle otázky se nadechněte pomaleji a hlouběji to vám pomůže být na ten moment více sami se sebou. Prožijte ten okamžik s noblesou jako by ste byli v někde na wellness v drahém hotelu seděli ve vířivce a upíjeli ze sklenky vína. Se stejnou noblesou a požitkem popíjejte váš čaj, chulte se pod deku a užívejte se přítomný pocit bezpečí a pohodlí, který se vám nabízí.

Naučte se správně identifikovat možnosti, které se vám nabízí v přítomném okamžiku a uvědomte si, že přítomný okamžik je řada za sebou jdoucích procesů.

Poté zaplavte svou mysl myšlenkama na to jak je vám ve svém těle dobře, jak máte teplo, světlo a všechny hmotné radosti, myslete lidi co máte rádi, myslete na to jaké máte možnosti.

Výsledek obrázku pro časPokud máme trápení v přítomném okamžiku můžeme svou mysl hýčkat tím co už máme i přes to. Trápení přijímáme s vděčností jako lekci, na které máme možnost růst. Věříme, že Zdroj nám dá do života jen takové lekce, které je v naší moci zmáknout.

V energetickém systému čas neexistuje, je to jen náš nástroj pro lepší určování. Minulost je třeba správně zapracovat, budoucnost přijímáme s láskou a vírou. Přítomnost je každý moment. Prožívejte ho s uvědoměním a požitkem. Staňte se gurmáni, kteří pomalu usrkávájí z vína přítomného ukamžiku. Jedna situace má mnoho úhlů pohledu a je jen na nás jaký úhel pohledu přijmeme za svůj.

S láskou, Vaše Ranja
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste tu poprvé ?

Ano
Ne
Nevím

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 3. prosince 2016 v 19:51 | Reagovat

Já mám pocit štěstí jen málokdy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama