Únor 2017

Zameřováni mysli v náš prospěch

24. února 2017 v 8:14 | Ranja |  Návody
Související obrázek
Tahle praktika je velmi podstatná v každodenním životě. Díky ní jsme schopni mít svůj život pevně ve svých rukou. Pomáhá nám v osobním i duchovním rozvoji a je nesmírně užitečná. Jsme schopni díky této metodě se zbavit zažitých zlozvyků, strachů, negativního myšlení a všeho co v životě nechceme. Díky téhle metodě jsem se mimo jiného zbavila i závislosti na cigaretách. Když nastavíme své mysli pravidla a nedovolíme jí růst "jako dříví neřezané" odrazí se nám to v každodenní realitě a mnohé si tím ulehčíme. Mysl je třeba chápat jako velmi cenný a mocný nástroj, který určuje kvalitu bytí. Cílem tohoto článku je vytvořit návod pro vycepování a nastavení mysli ve váš prospěch.

Lidská mysl

Je to to nejcenější co máme. Nezná hranice, můžeme si v hlavě myslet na cokoliv nás napadne. Některé myšlenky
jsou bez citového zabarvení, některé jsou prokládány emocema, což zesiluje jejich vliv. Je třeba si uvědomit, že i ta sebemenší myšlenka je výtvor, který je "zaznamenaný". Na základě našich myšlenek jsou pak přitahovány okolní vlivy. Mysl si často dělá co chce. Častokrát se stane, že sami sebe nachytáme jak se necháváme unášet negativníma myšlenkama. Například vidíme člověka, kterého nemáme rádi v oblečení, které se nám nelíbí a to je startem našich negativních myšlenek : " Ta ale vypadá, měla by se sebou něco dělat. Kdoví jak se o sebe vůbec stará, chudák ten její manžel, a to co minule prohlásila to byl taky vrchol, někteří lidé by opravdu potřebovali lekci, s tou se bavit nebudu." Tohle je smršť negativity, do které vkládáme svoji energii.

Jak mít mysl na uzdě

Je třeba se s myslí naučit správně hospodařit, mít ji pěkně na vodítku a moci ji plně ovládat. V okamžiku kdy si uvědomíme, že mysl zaměřujeme nagativním směrem okamžitě si pro sebe řekneme jasné a radikální "NE!" a uměle zaměříme mysl na cokoliv pozitivního. Stejným způsobem se zahání chuť na cigaretu celý článek zde.
Je dobré být dobrým správcem své mysli, protože ona je tvůrcem veškerého okolí, které vytváříme. Je to prakticky kořen všeho a je opravdu velmi důležité ji používat jako mocný nástroj.
Jedině my sami si určujeme na co svoji mysl zaměřujeme. Je chyba své myšlenky nechávat volně plynout jak se nám zrovna vtírají do hlavy. Stane se, že chvilku trvá, než si uvědomíme, že na určitou věc vlastně ani myslet nechceme, ale to nevadí, hlavní je, že jsme si to uvědomili pak už jen přesměrujeme myšlenky kam chceme.
Svoji mysl máme naprosto plně ve svých rukou, je obrovská škoda nechat své myšlenky proudit jak se jim hodí, když máme tu moc stát se pánem své mysli a tím lépe řídit svůj život.

Proč je dobré mít svoji mysl pevně ve svých rukou :
 • pro dobrou náladu
 • pro utnutí negativního myšlení
 • pro zvýšení osobních vibrací
 • pro lepší koncetraci
 • pro pozitivní vlivy okolí
 • pro zbavení zlozvyků
 • pro zkvalitnění všedního dne
Přeji Vám jasnou mysl, Vaše Ranja.
Přidejte si mne také na facebooku Esoterické čtení ke kafíčku.

Výsledek obrázku pro vesmír

Jak být v životě úspěšní

1. února 2017 v 23:01 | Ranja Ox |  Osobní růst
Tohle je téma, které se týká každého z nás. Je dobré mít načrtnuté krátkodobé i dlouhodobé cíle a stanovit si čeho chceme dosáhnout za určité časové období.

Nejdřívě je nutné vědět co vlastně chcete

Dá se říct, že to je to nejobtížnější. Je třeba to umět správně nazvat, krátce a jasně. Pokud už s tímhle máte problém, je dobré to zkoumat do hlouby tak dlouho, dokud na to nepříjdete. Nespěchejte, může to nějaký čas trvat, klidně i měsíce, než jasně budete moci vyjádřit jak byste rádi svůj život v tomhle těle obohatili.

Zkuste se sami sebe zeptat (třeba v meditaci nebo při usínání) Jak bych chtěl svůj život obohatit, kdybych měl neomezené možnosti ? Nejdříve se na tu vaši touhu nedívejte racionálně. Povolte uzdu fantazie a dovolte si naprosto cokoliv. Je to proto, abyste si uvědomili kam vás srdce táhne, až později budete pracovat na reálných možnostech a cílech.

Můžete mít větší cíle
Můžete si přát třeba cestovat, stát se slavným zpěvákem či hercem, sportovcem, malířem, spisovatelem, hudebníkem, sběratelem, básníkem, fotografem, věštcem, kadeřníkem atd. atd.
Nebo menší cíle
pravidelně číst knihy, chodit na semináře, meditovat, zbavit se špatné vlastnosti,kvalitně trávit čas s rodinou...

Vše je ve vaší moci. Poté až budete schopni jasně a stručně nazvat to, co by vás v životě naplňovalo je důležité s nadhledem prozkoumat, jestli to přání je čisté.

Vysvětlím to na příkladu. Někdo si může přát být bohatý, bude si přát drahé šaty,v garáží mít čtyři luxusní auta, vlastnit vilu a mít velký vliv ve společnosti. To je dosti zajímavé přání, ale co si ten člověk přeje ve skutečnosti ? Pohodlí a vliv. Je to akorát čechrání ega. Takže se vlastně nejedná o čisté přání a tudíž se ani pravděpodobně nesplní. (Takový člověk by měl spíše zkoumat kořen toho, proč touží po majetku a na tom dále pracovat) Z vyššího duchovního pohledu je to dost hloupé přání. Většina bohatých lidí neumí s majetkem zacházet tak, aby zvýšili svoje osobní vibrace, spíš to tahá dolů.

Když si budete klást svůj dlouhodobý životní cíl zaměřujte se spíše na to čeho chcete dosáhnout. Že se jedná o čisté přání vám napoví fakt, že je to nabití nějaké dovednosti, něco co bude obohacovat vaši duši.

Peníze nejsou vždy hlavní překážkou pro spnění vašich snů. Věřte mi. Pokud si svůj životní cíl správně nazvete a budete ho cítít celou svou bytostí, věřte, že ta cesta k němu je nadosah.
Až budete umět svůj životní záměr pojmenovat můžete přemýšlet nad tím jak toho dosáhnout. Dejte si na čas, věnujte té myšlence hodně pozornosti, můžete se poradit (klidně i anonymně) na různých internetových diskuzích, můžete navštívit poradce pro osobní růst, který vás může nasměrovat, bavte se na to téma s přáteli....

Každý večer si naplánujte jeden den do předu. Dávejte si každodenní malé cíle, které budete plnit. Je dobré vědět kam ty malé každodenní cíle směřují. Navrhněte si takovou kostru/osnovu toho co chcete pro sebe zvládnout každý den a jak si sebe představujete za rok, když půjdete tímto směrem. Dále pak za pět let, za deset let....Jednoduše řečeno dejte svému žití nějakou osnovu čeho chcete dosáhnout. Když jsme chodili do školy, měli pro nás nachystané osnovy, podle nich jsme museli plnit úkoly, byli jsme někým vedení k určitému cíli, (v tomto případě dostudovat) ale po studiích nám již nikdo neříká jak máme žít svůj život, že třeba zažíváme ustrnutí všedních dnů, kdy už nás ani nenapadne pomyslet na nějakou osnovu našeho bytí.

Úspěšní lidé :
 • si píšou poznámky
 • mají přehled o tom jak strávili každý den
 • shromažďují informace
 • znají svoji osobnost a podle toho se sebou pracují
 • chápou nutnost se neustále učit novým věcem (knihy, semináře, kurzy, odborné časopisy,dokumenty...)
 • vědí, že je třeba se starat o své fyzické tělo
 • umí říkat ne
 • hospodaří s časem
Nástěnka vizí
Je to úžasná věc, která pomáhá k získání čeho chcete. Měl by ji mít každý, kdo chce od života víc. Vytvořte si nástěnku, která bude obsahovat fotky/obrázky toho, co si přejete v životě mít. K tomu různé afirmace (motivační texty), které vás poženou vpřed. Udělejte z toho všeho koláž a vyvěste to do ložnice, aby pokaždé, když se probudíte jste to měli na očích, stejně jako když večer půjdete spát.
Pro inspiraci vám vřele doporučuji zadejte do youtube (kdo chcete i zahraniční inspiraci "vision board") "nástěnka vizí" naleznete zde mnoho námětů jak na to. Opravdu běžte do toho, když tu koláž uvidíte po probuzení a před usnutím den co den máte velmi vysokou šanci na úspěch...podvědomí pracuje, lépe budete synchronizovat a nestojí vás to nic.

Výsledek obrázku pro treeKdyž už daného cílu dosáhnete, dejte si další cíl. Je třeba neustále růst a růst. Je totiž strašně lehké ztratit se v každodennosti všedního dne. Čas tady na zemi ubíhá, ale nikdy není pozdě vztyčit si nový cíl. Buďte pánem svého všedního dne. Hospodařte s časem, snažte se z každého dne vytěžit co nejvíce to jde.

Každodenní povinnosti jako je chodit do práce či starost o domácnost jsou nutné, ale i např. u vaření můžete poslouchat audioknihu, v televizi místo zpráv můžete sledovat poučné dokumenty, před spaním číst knihy...

Z celého srdce Vám přeji, abyste směřovali stále kupředu s láskou, Vaše Ranja
(Ráda Vás přivítám na facebooku ve skupině Esotericé čtení ke kafíčku)