Práce s intuicí

19. dubna 2017 v 21:18 | Morena Ox |  Návody
Co to vlastně je intuice

Intuice, šestý smysl, vnitřní hlas, pocit, nutkání, vněm...je jedno jak to nazveme. Tento vnitřní hlas je k dispozici každému člověku. Někdo ji záměrně zesiluje a tím se stává senzitivnějším, jiný ani netuší, že nějakou intuici má. Často svou intuici záměrně přehlížíme, protože jednáme podle rozumu, později si říkáme, že jsme věděli, že to nemáme dělat, ale už bylo pozdě. Když se však intuice ozve znovu nedáme si říct a jednáme opětovně podle rozumu. Cílem tohoto článku je naučit se naslouchat svému vnitřnímu hlasu a také intuici záměrně zesilovat.


Nejdříve je třeba si uvědomit, že žijeme v době, kdy si lidé navykli jednat podle nastavených pravidel společnosti a často vynechávají vlastní úsudek. Všechno má svůj systém, vše je nalajnované a zbývá jen málo prostoru pro vlastní úvahy. Je dobré se odprostit, u každého rozhodnutí, u každodenního cíle i u cílů vzdálených v první řadě jednat v souladu se svou individualitou, je dobré naučit se v běžném dnu rozeznávat co je naučené chování od společnosti a co jde opravdu z našeho srdce.

K zamyšlení : tak například školství, očekává se od nás, že po základní škole půjdeme na střední školu, abychom získali maturitu, protože bez ní jak nám všichni hučí se přece neobejdeme. Dále pak je dobré jít dál na vysokou školu, abychom měli pořádné zaměstnání a finanční dostatek. Většinou se tím pořádným zaměstnáním myslí práce v kanceláři nějaké velké firmy, kde je nulová šance opravdového osobního a duchovního rozvoje, pokud teda není našim životním cílem být perfektním zaměstnancem firmy. V této uspěchané dob je potlačena osobnost každého jedince, od kterého se očekává, že bude dále následovat vyjeté koleje. Potom třeba paní v důchodu zjistí, že ikdyž měl dobré peníze na pozici účetní, postrádá zadostiučinění. Najednou zjištuje, že se vždy hrozně těšila až přijde z práce domu a bude moci šít oblečení pro své blízké. Kde by asi byla, kdyby poslechla své srdce a šla za svým snem? Ale ono se těžko vzdoruje rodičům v mladém věku, v době, kdy se člověk rozhoduje kam na střední školu. Přece z ní nebude "blbá švadlena", když má samé jedničky a obchod tolik vynáší.

"Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání." Mark Twain


Pocity ukazují směr

Nejjednodušší způsob jak zjistit co je pro naši osobnost dobré je se zeptat a to sami sebe.

Jasná a stručná otázka : Jaký z toho mám pocit ? nebo Je tohle pro mě dobré ?

Já si tuhle otázku pokládám i několikrát denně, je to rychlý prostředek ke zjištění, jestli se mnou něco nebo někdo nemanipuluje. Pokaždé když si nejsem nečím jistá zeptám se sebe sama a mé pocity mi vždycky ukážou cestu. Nestává se mi, že bych se mýlila, pocity nelžou, svést z cesty může jen rozum a racionálně nastavená mysl.

Všímejte si, jak se u různých každodenních situací cítíte a pokud je to možné odprostěte se od těchto pocitů podle konkrétních možností. Můžete stát třeba v obchodě 10 minut v nekončící řadě pouze s malým nákupem, pokud pospícháte a je to možné opuste řadu a celý obchod s tím, že si nakoupíte později. Je to lepší než sám sebe přemlouvat, že to už vydržíte, že se řada určitě brzo pohne a s negativním nastavením mysli pak opouštět obchod s tím, že kvůli těmto pocitům na sebe nataháte další negativní situace.

Věnujte velkou pozornost vašim pocitům během běžného dne. Jak se třeba cítíte u čtení tohoto textu ? Jak jste se cítili před hodinou ? Po ránu ? Večer před spaním ? V práci ? S rodinou ? S konkrétníma lidma ? Sledujte své pocity z pohledu pozorovatele, všímejte si jejich různorodosti.

Když pro něco buší srdce

Tenhle pocit zná určitě každý, když nás třeba něco napadne a my se pro ten nápad nadchneme je to hrozně silný pocit, takové to bušení srdce vzrušením, radostí a nadšením. Tento pocit by neměl být nikdy ignorovaný. Je to velmi silný pocit, který si vyžaduje vaši pozornost a pokud se rozhodnete potlačit ho kvůli svým racionalním důvodům, je to velká chyba. Pokud tento pocit znáte zkuste mu věnovat pozornost. Většinou se stává, že pomohou vyšší síly při realizaci těchto silných nápadů. Něco co na první pohled vypadá nereálně se v reálné může proměnit stačí udělat první krok.
Prosím, nenechte se odradit od svých snů vycházejících z vašeho srdce. Vždycky tady bude někdo, kdo se vám bude snažit vymluvit vaše nápady. Například si položíte otázku, jak by vypadal můj šatník, kdybych měl neomezené finance a nezáleželo by mi na názoru ostatních. Fantazii se meze nekladou a vy můžete zjistit, že vás přitahuje gotický styl akorát na něj nemáte odvahu, ale zároven ten pocit, že tohle je vaše opravdové já, ten pocit, že tohle je váš opravdový styl, ve kterém se cítite naprosto sámi sebou způsobuje radostné bušení srdce. Nenechte se odradit od nikoho. Svůj život žijete jen vy, nikdo další.

Jak zesílit svoji intuici

Svoji intuici lze prohlubovat na základě sebepoznání. Taky je dobré mít název proto jak se zrovna cítíme. Pokud jsme k sobě pravdivý je snadnější správně pochopit pocity, které k nám přichází.

Praktický návod ke zvýšení své intuice

- pravidelné meditace na šestou čakru
- obklopovat se fialovou barvou (souvisí s barvou třetího oka)
- pravidelně své tělo nakládat do solné koupele (sůl má očistné účinky)
- řídit se svými pocity
- vyhýbat se alkoholu
- rozmlouvat k andělům

Ráda vás přivítám ve facebookové skupině Esoterické čtení ke kafíčku, s láskou Ranja
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jste tu poprvé ?

Ano
Ne
Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama