Jak fungují tarotové karty

29. dubna 2018 v 13:00 | Ranja Ox |  Energetický systém
Sama tarot vykládám od roku 2009 (již od svých 19 let) a ráda se s vámi podělím o pár postřehů.

Tarotové karty fungují na základě archetypů. Každá konkrétní karta z balíčku k nám vysílá konkrétní energii a vytváří základní specifický vzorec. Tarot je starý ucelený systém skrývající v sobě mnoho dalších faktů, které nejsou na první pohled znát. Proto, pokud chce někdo s tarotem pracovat, je dobré aby měl dostatečné informace o té které kartě, aby mu neunikaly principy. Někdo může nabítnout, že nemá nastudováno mnoho a přesto mu karty fungují - Ano, to je možné, ovšem je dobré se zaměřit i na podrobnosti, které výklad nabízí k přečtení.

Jsou zde zároveň zahrnuty informace z numerologie a astrologie. Když vyložíte karty na stůl, odhalí se před vámi komplexní energetický odraz. Je to jako když vaříte polévku. Každá ingredience má základní chuť a vlastnosti, když je všechny zamícháte do jednoho hrce vznikne mix těchto ingrediencí - výsledký produkt. Tento výsledný produkt vyvstane i ze základních archetypů tarotových karet. Nelze například u vývaru konkrétně říct, kde začíná chuť mrkve a kde začíná chuť celeru, protože se chutě smísí a vytvoří něco nového. Je to hotová alchymie. U tarotových výkladů je dobré se na to dívat podobně.

U výkladů je dobré nesekat karty od sebe ale nacítit se na výsledný produkt, který nám ukazují.
Pokud chceme vykládat budoucnost pomocí karet, nepotřebujeme k tomu žádné speciální informace, aby to fungovalo. Dokonce si můžeme nakreslit svoje vlastní karty a když si řekneme, že tahle karta pro nás bude mít význam ten a druhá karta význam onen, tak to tak pro nás prostě bude fungovat, jednoduše si to takto nastavíme.

S tarotem je to trošku jiné. Tarot je příliš starý a příliš energeticky nabitý na to, aby vaše "přenastavení" fungovalo na sto procent. Ikdyž si osvojíte pouze základní významy karet, tak k vám budou promlouvat i informace o kterých jste ještě nestihli nic nastudovat byla by škoda o ně přijít kvůli nedostatečné informovanosti.

Snažím se říct, že některé věci si lehce přenastavíte podle vaší vlastní potřeby a může to tak plnohodnotně fungovat, jsou tu ale i energie, které jsou staré,silnější, než vaše subjetivní nastavení.

Jak tedy efektivně pracovat s tarotem ?


  • Věnujte se dostatečně každé kartě, načerpejte o ní co nejvíce informací. Nejhorším se stává, když každou kartu omezíte na jeden nebo dva základní významy, omezejete je i sebe.

  • Nejdůležitější je INTUICE. Ta bude maximálně našlápnutá když se spojí s rozsáhlými znalostmi o každé konkrétní kartě.

S přáním krásného dne, Vaše Ranja Ox, přidejte se do skupinky na FB Esoterické čtení ke kafíčku :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste tu poprvé ?

Ano
Ne
Nevím

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 29. dubna 2018 v 13:39 | Reagovat

Taky mám tarotové karty, ale mos s nimi nepracuju. Jak říkáš. Kvůli chabému návodu jim nerozumím. Částečně fungují asi jen v případě, když řeším něco velmi akutního. Jinak asi na ne nejsem vyzrálá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama